fbpx
PORG Ostrava
En
Tým Porgu

Komárková Kateřina

Metodik výuky AJ

Vzdělání

Univerzita Palackého, Olomouc, Pedagogická fakulta, obor Český jazyk – učitelství pro SŠ, rozšiřující studium
Ostravská univerzita, Ostrava, Pedagogická fakulta, obor Učitelství pro 2. stupeň, kombinace český jazyk a literatura, tělesná výchova – Mgr.
Ostravská univerzita, Ostrava, Pedagogická fakulta, obor Učitelství pro 1. stupeň – Mgr.

Praxe

Náhoda zavedla Kateřinu po gymnáziu do Mateřské školy Čs. Exilu. To rozhodlo o volbě školy s pedagogickým zaměřením. Po dobu studií na VŠ v mateřské škole i nadále příležitostně působila. Po dokončení oborů Učitelství pro 1. a 2. stupeň ZŠ nastoupila na Základní školu Chrustova, kde vyučovala český a anglický jazyk. Po dvou letech odešla za radostmi mateřské dovolené. Z té nastoupila na PORG Ostrava, kde působí od založení školy až dodnes. Začala zkráceným úvazkem jako učitelka anglického jazyka a workshopu na 1. stupni. S naskočením do plného pracovního tempa po rodičovské dovolené se stala Head of English Department. V roce 2016 dostala od vedení školy skvělou příležitost být u zrodu PORG International School a Bilingvní mateřské školy PORG Ostrava jako ředitelka. Nedocenitelné zkušenosti sbírala po dobu 3 a půl let, než odešla na druhou mateřskou dovolenou. Po roce se vrátila na částečný úvazek opět jako Head of English tak, aby si přitom ještě stále mohla užívat pohody rodičovské dovolené, která jí v průběhu příštího roku skončí. Během let na PORGu se Kateřina účastnila metodologických kurzů anglického jazyka v ČR i zahraničí. Pro spokojenost v práci potřebuje především dobrý kolektiv, výzvy a možnost rozvoje. Je ráda, že přesně to na PORGu má.

Zájmy

Kateřina svůj volný čas velmi ráda tráví se svou rodinou a přáteli. Zálibami dosti kopíruje svou aprobaci. Jako vystudovaný tělocvikář je milovníkem jakéhokoli sportu. Je-li jen trochu příhodné počasí, najdete ji nejspíše na kurtu s pískem, kde se nejlépe odreaguje u plážového volejbalu. Jako češtinář pak nepohrdne dobrou knihou, divadelním představením či kvalitním filmem. Má ale i plány, na které si prozatím čas marně hledá – jestli se jí podaří naučit se pár skladeb na klavír, se teprve uvidí.