Aktuality

Jsme součástí dobročinného projektu Pískoles na Pustevnách

Pískoles je unikátní výstava soch z písku pod širým nebem, která probíhá na Pustevnách. Sochy budou k vidění celé léto.

Pískoles si v letošním ročníků dává za cíl bojovat s kůrovcem. Za vybrané dobrovolné vstupné obnoví část lesa v okolí Pusteven, který utrpěl při řádění kůrovce v Beskydech. Kromě samotné výsadby lesa je součástí projektu také naučná stezka o kůrovci, kde se zábavnou formou dozvíte to nejdůležitější a nejzajímavější ze života kůrovce.

Navštivte výstavu a vyfoťte se s naší sovou. Navíc když přidáte svou fotku na náš facebook pod soutěžní příspěvek, můžete vyhrát dárkový balíček od partnerů akce.

MR

Maturita dnes nemá žádnou hodnotu

Rozhovor předsedy správní rady pro portál E15.

Milada Horáková

Připojili jsme se k akci Iniciativa Milada 70: Zavražděna komunisty.

zahraniční univerzita

Další studenti PORGu budou studovat v USA

Už i v USA školy uzavřely přijímací proces a můžeme sčítat příjemné úspěchy. Studium našim studentům nabídly školy jako je Stanford, University of Chicago, University of Pennsylvania, Pomona College, Emory University nebo Purdue University. Další naši uchazeči jsou ještě zapsáni na waitlistech elitních univerzit jako Yale, Columbia, Rice, Brown. Přijatým studentům gratulujeme!

Cena

One-min video speech amid coronavirus shutdown

Annual One-minute video speech competiton organised by ESL department of NP has its winners.

Category prima-tercie

1st Andreas Drahotský 2nd Tobiáš Ryba 3rd Marika Mlčková

 Category kvarta-kvinta

1st Marek Němec 2nd Patrik Čermák 3rd Mojmír Zálešák

team zápis

Zápisy do prvních tříd proběhly v Teams

Čtyři dny probíhaly zápisy do prvních tříd základní školy Nový PORG. Proces byl paralelizován a podílelo se na něm osm týmů. V každém byl učitel, který průběh pohovoru hodnotil a asistent, který zapisovaného uchazeče provázel celou schůzkou. Technologicky jseme spoléhali na videokonference z aplikace Teams a zadání bylo připraveno jako prezentace s předem namluvenými otázkami. Podívejte na pár obrázků.

 

Provozní doba úřadů v PORG

Provozní doba úřadu Nový PORG: Po – pá: 8.00 – 12.00

Provozní doba úřadu PORG Ostrava: Po, st, pá: 9.00 – 12.00; Út, čt: 12.00 – 15.00

Provozní doba úřadu PORG Libeň: Po – pá: 8.00 – 13.00

Oxbridge

5 studentů PORGu přijato na Oxford

I letos se oktaváni a oktavánky z Libně i Krče ucházeli o studium na Oxfordu a Cambridge a právě na těchto univerzitách vrcholí přijímací řízení před Vánocemi a výsledky jsou známé do poloviny ledna. Letos bylo pozváno na pohovor Oxbridge devět našich studentů. Již to je veliký úspěch. Z nich dostalo nabídku na studium pět - všichni na Oxford. Budou studovat na oborech biochemie, historie, fyzika a filozofie, experimentální psychologie i ekonomie a management.

Také sníte o studiu na zahraniční vysoké škole? Přihláška na PORG je správnou volbou.

Sára Davidová

Nový PORG je nejlepší IB škola v kontinentální Evropě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos studentka Nového PORGu, Sára Davidová. Plného počtu bodů u mezinárodní IB maturity dosáhla spolu s 212 studenty z 166 278 účastníků zkoušky z celého světa. Díky průměrnému výsledku letošních maturantů 39 bodů ze 45 možných se Nový PORG stává nejlepší školou v pevninské Evropě a 14. nejlepší školou na světě. Z České republiky se s 13. místem v evropském vydání žebříčku umístili studenti International School of Prague a s 24. místem žáci Riverside International.

Maturita na PO

Maturitní výsledky 2019

V roce 2019 maturovalo na PORGu Libeň, na Novém PORGu a PORGu Ostrava dohromady 96 oktavánů (a dalších 33 septimánů z Nového PORGu pouze z češtiny). Zhruba jedna třetina z nich složila úspěšně i mezinárodní IB maturitu. Výsledky české státní maturity zveřejnil Cermat na svých internetových stránkách v průběhu prázdnin. V centrálně hodnocených částech státní maturity naši studenti dosáhli vynikajícího úspěchu a umístili se na prvním místě. Potěšila nás mimo jiné i umístění PORGu Libeň v českém jazyce (didaktický test první místo a písemná práce druhé místo) a Nového PORGu v angličtině (první místo v didaktickém testu i v písemné práci). Pozadu nezůstali ani studenti z PORGu Ostrava - vyhráli suverénně moravskoslezskou ligu a v celostátní byli třetí v písemné práci z angličtiny a pátí v anglickém didaktickém  testu. A v podobném výčtu úspěchů bychom mohli dále pokračovat. Jsou pro nás dokladem toho, že přestože vzdělávací priority naší školy leží jinde než v testovací loterii, dokážou si naši studenti hravě poradit i s tolik diskutovanou státně-maturitní mašinérií.

Srovnání průměrného studenta PORGu s průměry gymnázií v ČR v didaktickém testu z českého jazyka vidíte v následujícím grafu.

Univerzita pro starší a pokročilé - přihlašování

Třetí ročník Univerzity pro starší a pokročilé na PORGu Libeň nabízí v průběhu letošního školního roku 12 kurzů s různorodou tematikou, některé jednosemestrální (10 lekcí od října do prosince), jiné dvousemestrální (20 lekcí od října do dubna). Každá lekce bude 90minutová, vždy od 17.45 do 19.15 hod. Začínáme v týdnu od 30. 9.

Přihlašování: od pondělí 26. 8. na e-mail: hillova(zavináč)porg.cz.

Podrobnosti a sylaby jednotlivých kurzů

Znak

Inspekční zpráva z května 2019

V květnu školního roku 2018/19 probíhala v pražských kampusech inspekce. Inspektoři navštívili hodiny na obou našich gymnáziích, na základní škole a nahlédli i do družiny a školní jídelny. Celá zpráva je dostupná na stránkách ČŠI nebo stažená zde. Ze zprávy vyjímáme silné stránky školy:

dlouhodobě stanovené cíle v oblasti učení a jasně definované standardy kvality vzdělávání sdílené učiteli, žáky i rodičovskou veřejností, funkční kontrolní systém poskytující vedení školy zpětnou vazbu pro přijímání účinných opatření směřujících ke zkvalitnění výuky, rozvoj materiálního zázemí školy ve vztahu k nastavené koncepci vzdělávání, promyšlená organizace vzdělávání vycházející ze vzdělávacích potřeb a zájmu žáků umožňující rozvoj jejich studijního potenciálu a profilaci, uplatňování inovativních vzdělávacích metod podporujících osobnostní rozvoj žáka, propracovaný systém hodnocení umožňující sledovat individuální pokrok každého žáka v rámci vyučovacího předmětu i celkových výsledků vzdělávání, dlouhodobě výborné výsledky vzdělávání žáků, promyšlený systém oceňování a pochval žáků za dosažené výsledky, široké spektrum školních a mimoškolních aktivit podporujících sounáležitost žáků se školou, týmovou spolupráci, neformální komunikaci a odbourávání bariér napříč ročníky a stupni vzdělávání.
okolo pece

Okolo Pece

V sobotu 14. září v pravé poledne odstartuje již 14. ročník cyklistického závodu Okolo Pece pod Sněžkou, jejž spolupořádá PORG. 45 kilometrů lze pojmout závodně, ale i v nezávodivě turistickém modu. V září je v Krkonoších hezky. Zveme srdečně!

PORGiáda

PORGiáda 2019

Sedmý ročník PORGiády se vrátil na atletický stadión Na Děkance. Ve čtvrtek 25. června 2019 slunce spalovalo atlety, diváky i organizátory. Klobouk dolů před všemi výkony. V kategorii nižšího gymnázia zvítězil Nový PORG s 216 body následován PORGem Libeň 114 a PORGem Ostrava 44 bodů. V kategorii vyššího gymnázia bylo pořadí následující: Nový PORG 106, PORG Ostrava 65 a PORG Libeň 60. Gratulujeme! Prohlédněte si i fotodokumentaci od Pepy Nechvátala.

Zemřel Alasdair Duncan

V pátek 14. června 2019 nás navždy opustil přítel, bývalý kolega a učitel History na Novém PORGu Alasdair Duncan. S láskou a dojetím budeme vždy vzpomínat na jeho osobitý humor, moudrost, jiskřivé pohledy doprovázené nezaměnitelným úsměvem, i na typický akcent. 

Rest in peace, Alasdair.

EU

Společně si rozumíme PORG

Od 1.9.2018 do 31.8.2020 je PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s. realizátorem projektu "Společně si rozumíme PORG" s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001280, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v multikulturní společnosti.

Celková výše podpory činí 1 321 900 Kč.

Davidovy

Sestry na Stanfordu: Jsme výjimečné, chtěly jsme do USA, český humor tam nemá místo

Český humor tam nemá místo, politická korektnost nám dělala problém, říkají sestry Barbora a Sára Davidovy v rozhovoru pro aktualne.cz.

"Nejlepší gymnázium v republice"

V časopisu Téma (16/2019) pohovořila paní ředitelka "nejlepšího gymnázia v republice".

Robotici PORGu opět na mistrovství v USA

Studenti si pod vedením prof. Haláčka i letos postavili robota, se kterým se účastnili mezinárodní soutěže v USA.

Podrobnosti najdete na stránkách porgovských robotiků.

zahraniční univerzita

Naši studenti přijatí na zahraniční univerzity v roce 2019

Část studentů PORGu odchází studovat do zahraničí, nejčastěji na univerzity ve Velké Británii a USA. Letos evidujeme zatím 104 nabídek ke studiu a na 25 vyjádření ještě čekáme. Nejvíce nabídek ke studiu obdrželi naši studenti z univerzit Glasgow a z Edinburghu. Jsme hrdí, že o naše absolventy mají nemalý zájem i excelentní univerzity jako například Oxford, Cambridge, Imperial College, New York University nebo nejselektivnější americká univerzita Stanford.

Matematická olympiáda

Matematická olympiáda

TERMÍNY VŠECH KOL MO PŘED 13. DUBNEM 2020 ZRUŠENY KVŮLI NOUZOVÉMU STAVU V ČR!

více na: http://www.matematickaolympiada.cz/

Matematická olympiáda je soutěž pro žáky základních a středních škol. Tato stránka obsahuje informace o pořádání školních kol a obvodního kola v rámci Prahy 4 pro věkové kategorie žáků základních škol, tedy pro kategorie:

pro žáky 5. tříd ZŠ pro žáky 6. tříd ZŠ a prim 8letých gymnázií pro žáky 7. tříd ZŠ a sekund 8letých gymnázií pro žáky 8. tříd ZŠ, tercií 8letých gymnázií a prim 6letých gymnázií pro žáky 9. tříd ZŠ, kvart 8letých gymnázií a sekund 6letých gymnázií

Ve školním roce 2019/2020 probíhá 69. ročník Matematické olympiády.

Školní (domácí) kola

V září jsou na všechny školy rozesílána zadání školního kola kategorií Z5 až Z9. Součástí zaslaných informací jsou i veškeré potřebné termíny a další upřesňující údaje. Školy, které toto zadání neobdržely, si je mohou stáhnout z webových stránek Matematické olympiády pro základní školy.

Termíny školních (domácích), okresních a krajských kol MO v roce 2019/2020:

kategorie 1. kolo (domácí) 2. kolo(obvodní) 3. kolo(krajské) 1. trojice úloh 2. trojice úloh Z5 22. 11. 2019 3. 1. 2020 ST 29. 1. 2020 --- Z6, Z7, Z8 17. 1. 2020 13. 3. 2020 --- --- Z9 22. 11. 2019 3. 1. 2020 ST 29. 1. 2020 ---

O komentář k opravě si organizátoři mohou napsat prostřednictvím e-mailu: pudivitr(at)novyporg.cz.

Obvodní kolo pro Prahu 4

Po vyhodnocení odevzdaných prací školního kola pověřený organizátor zašle potřebné podklady obvodní komisi MO - organizátorovi obvodního kola. Žádáme o zaslání všech podkladů podle článku 10, odst. 4 Organizačního řádu MO. Tedy především o:

pořadí všech soutěžících s uvedením počtu dosažených bodů jmenný seznam, úplné adresy a opravené protokoly úspěšných řešitelů navržených k postupu do obvodního kola stručné hodnocení školního kola

Vše zašlete buď elektronicky na pudivitr(at)novyporg.cz nebo v papírové podobě na adresu::

    Petr Pudivítr    Nový PORG    Pod Krčským lesem 25    142 00 Praha 4 - Krč

Požadované materiály musí být zaslány v následujících termínech (na pozdě došlé práce nebude brán zřetel)::

pro kategorie Z5 a Z9 je posledním termínem 17. 1. 2020 pro kategorie Z6, Z7 a Z8 je posledním termínem 27. 3. 2020

Na základě zaslaných podkladů obvodní komise MO vybere nejlepší řešitele, kteří budou pozvání do obvodního kola. Propozice a pozvánky budou na školy včas zaslány.

Obvodní kolo kategorií Z pro Prahu 4 proběhne vždy v budově Nového PORGu, Pod Krčským lesem 25 (viz Základní údaje).

Kontakt na organizátora obvodního kola MO pro Prahu 4:

Petr PudivítrNový PORG, Pod Krčským lesem 25, 142 00 Praha 4 - Krčpudivitr(at)novyporg.cz 

LinkedIn

Pro naše absolventy na LinkedInu

Ve školním roce 2018/19 PORG aktivoval na svém LinkedIn profilu funkce pro školství. Našim absolventům se nabízejí nové možnosti:

1. V "sekci vzdělání" je k dispozici funkce odkazu na profil školy včetně zobrazení našeho loga.

2. Vznikající komunita absolventů z různých maturitních ročníků a ze všech našich škol umožní navázat spojení mezi obyvateli planety PORG i se připojit ke konverzacím s lidmi, kteří mohou inspirovat kariéru.

Sledujte nás na LinkedInu.

Jak vytvořit studentský profil na LinkedIn?

načíst další