fbpx
Nový PORG Praha
En
Tým Porgu

Venclík David

Dějepis, základy společenských věd

Vzdělání

Univerzita Karlova, Praha, Pedagogická fakulta, obor České a československé dějiny – Ph.D.
Universität Wien, Institut für Geschichte, Doktorské studium v rámci programu Erasmus +
Univerzita Karlova, Praha, Pedagogická fakulta, obor Učitelství dějepisu a základů společenských věd pro 2. stupeň ZŠ a SŠ – Mgr.

Praxe

David vystudoval učitelství dějepisu a základů společenských věd, historii se poté věnoval také v doktorském programu na univerzitě ve Vídni a v Praze. Sedm let působil na gymnáziu Nový PORG, kam se po pěti leté pauze vrátil. Čtyři roky působil na škole da Vinci a učitelské zkušenosti čerpal také na gymnáziu Jaroslava Heyrovského a vyšší a střední umělecko-průmyslové škole v Praze. Ve škole da Vinci a na gymnáziu Duhovka se podílel na vedení školy. Mezi studenty a kolegy přichází s chutí experimentovat, se záměrem spoluvytvářet prostor inspirace a důvěry i s myšlenkou, že učit se je v každém okamžiku důležitější než učit. Od roku 2020 spolupracuje s Katedrou dějin a didaktiky dějepisu Pedagogické fakulty v Praze, kde vede kurzy didaktiky pro budoucí učitele dějepisu.

Zájmy

David běhá v přírodě, chodí do sauny, píše o dějinách a organizuje historické vycházky, s dcerou Zuzkou si ve volném čase rád kreslí, čte, cestuje a sjíždí české řeky.